1991 yılında Balıkesir Dursunbey ilçesinde doğdu. Lise eğitimi Balıkesir Kadriye-Kemal Gürel Anadolu Güzel sanatlar lisesinde resim bölümünde tamamladı (2009). Üniversite eğitimimi Mimar Sinan Güzel Sanat Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamladı (2015). 

2012 yılında ressam Cemal Toy ile tanıştı ve bu tarihten sonra Cemal Toy’un yardımcılığını yaptı. Tasarım eğitiminim yanı sıra sanat eğitimini Cemal Toy’dan aldığı sanat disiplini ve renk anlayışı ile devam ettiriyor. Onun renk ve biçimleri yorumlaması Zafer Örs için ilham kaynağı oldu. Onunla, usta-çırak ilişkisi kurarak sanatını geliştirmeye devam ediyor. Çoğunlukla suluboya eserler yapan Zafer Örs, yağlı boya ve akrilik boya teknikleriyle de eserler yapmaktadır.

Çalışmalarında başlıca konu İstanbul ve tarihi yarımadadaki muhteşem mimari eserler. Resimlerinde kadim şehir İstanbul’un geçmişteki ve günümüzdeki ruhunu renkler ile bütünleştirip kağıda/tuvale aktarıyor.

Türkiye’yi ziyaret eden yerli-yabancı sanat severler ile resimlerini buluşturuyor. İstanbul’da, Atölyemizde, Kapalıçarşı, Arasta pazar ve Karaköy’de bazı sanat galerilerinde eserleri sürekli olarak sergileniyor. Farklı ülkelerden yüzlerce sanat severler eserlerini satın aldı.

Aldığı eğitim ve edindiği sanatsal tecrübeleri, sanat eğitimi ve suluboya dersleri vererek sanat severlere öğretmek için internet üzerinden çevrimiçi ve yüz yüze dersler veriyor.

Sanat dersleri verdiği ve kendi çalışmalarına devam ettiği atölyesi İstanbul Balat’ta bulunmaktadır.

Katıldığı Sergiler etkinlikler.

2015 Cemal Toy Resim Atölyesi Galerisi (2022’ ye kadar)

2021 2.Craftİstanbul El sanatları ve Tasarım Fuarı

2021 Hünkar Kasrı Suluboya Atölyesi (6 ay süreli Sergi ve atölye)

2022 Imur Art Gallery kişisel sergi (New Jersey, ABD)

2022 Zamin Art sürekli sergi & Atölye (Balat, İstanbul)

Weblemek Dijital Çözümler